AJANS ÇERKEŞ

Afet Konutları Tapu Dağıtımı Yapıldı

Afet Konutları Tapu Dağıtımı Yapıldı

11 Temmuz 2019 19:12

Afet Konutları Tapu Dağıtımı Gerçekleştirildi

AFAD İl Müdürlüğünce, Çankırı’nın Yapraklı ilçesine bağlı Sarıkaya ve Ovacık köylerinde yapımı tamamlanan Afet Konutlarının tapuları Vali Hamdi Bilge Aktaş tarafından hak sahiplerine dağıtıldı.

Programda Vali Hamdi Bilge Aktaş’a Yapraklı Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, İl Jandarma Komutan V. İsmail Kartal, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hasan Sait Korkutata ve teknik ekip eşlik etti. 

AFAD İl Müdürü Hasan Sait Korkutata tarafından Yapraklı ilçesine bağlı Sarıkaya köyü ve Ovacık köyünde yapılan konutlar hakkında detaylı bilgi alan Vali Aktaş ve beraberindekiler hak sahibi vatandaşlara Afet Konutları Tapularını dağıttı.

Tapu dağıtımının ardından vatandaşlarla Sarıkaya köyü yeni yerleşim alanında bir araya gelen Valimiz Aktaş, “Allah hayırlı eylesin çok güzel bir çalışma olmuş. Devletimizin katkısı çok büyük, devlet millet el ele verilerek güzel bir eser meydana gelmiş. Güle güle oturunuz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Tapu dağıtımı sonrasında Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör’ü ziyaret ederek, ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı.

#afet #konutları #tapu #dağıtımı #yapıldı