AJANS ÇERKEŞ

'11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes'

'11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes'

11 Kasım 2019 13:03

 

Çerkeş’te 20 Bin Adet Fidan Toprakla Buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığının ‘’11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes’’ sloganıyla tüm yurtta hayata geçirdiği  ‘’Geleceğe Nefes’’ seferberliği kapsamında Yalıözü, Kiremitçi ve Uluköy Köylerinde 20 Bin adet fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Fidan Dikim etkinliğine Çerkeş Kaymakamı Zikri Şahin, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Saçak Belediye Başkanı Ramazan Yarım, Orman İşletme Müdürü Sinan Adaş, daire amirleri, stk temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Çerkeş Orman İşletme Müdürü Sinan Adaş yaptığı açıklamada, “Çerkeş’te 20 bin adet fidanımızı toprakla buluşturduk. ‘Bugün Fidan Yarın Nefes’ etkinliğimiz Sayın Kaymakamımız Zikri Şahin beyin ilk fidan dikimiyle başladı.  Halkın ve öğrencilerin ilgisi oldukça yoğun oldu. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.”

Yalıözü Köyüne 7 bin 800, Kiremitçi Köyüne 10 bin, Uluköy Köyüne 2 bin, Çerkeş Anaokulu Bahçesine 100 adet, cami bahçesine 100 adet olmak üzere Kara çam, mavi ladin, toros ladini, ceviz, badem, iğde ve ıhlamur ağaçlarından oluşan toplam 20.000 fidan toprakla buluştu.

Anlık olarak verilerin de takip edilebildiği https://gelecegenefes.com/ internet sitesi üzerinden vatandaşlarımız diktikleri fidanların fotoğraflarını yükleyebilir, fidan sahiplenme ve fidan bağışı işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Vatandaşların protokole olan ilgisi dikkatlerden kaçmadı. Başkanlarla aynı fotoğraf karesine girmek isteyen vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirdi.

Saçak Belediye Başkanı Ramazan Yarım Ajans Çerkeş’e yaptığı açıklamada, “Bugün çok mutluyuz. Bizim 30 yıldır gerçekleştirdiğimiz fidan dikimini bu yıl Cumhurbaşkanımızın talimatıyla gerçekleşirdik. Halkımız ve öğrencilerimizle birlikte fidan dikimi yapıyoruz. Davetimize icabet eden herkese teşekkür ederiz. Bugün diktiğimiz fidanlarımız yarın nefes olacak” dedi.

#11 #milyon #ağaç #bugün #fidan #yarın #nefes