AJANS ÇERKEŞ

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu Terazili Hesap Yaptı

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu Terazili Hesap Yaptı

26 Eylül 2019 13:40

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu Terazili Hesap Yaptı

Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi Toplu Açılış Töreninde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Türkiye’nin GSMH’si ve kişi başına düşen milli gelirin arttığını söyledi.

Akbaşoğlu “Bugün önemli bir açılıştayız. Hem Çerkeş’imiz hem Çankırı’mız hem Ülkemiz hem bölgemiz için önem arz eden bir kurdeleyi hep beraber biraz sonra Sanayi ve Teknoloji bakanımızın öncülüğünde kesmiş olacağız.

Türkiye’nin nerden nereye geldiğine şöyle bir baktığımızda, 236 Milyar Dolar Gayri Safi Milli Hasılaya sahip olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, 16 yıl sonra 800 Milyar Dolarların üzerinde bir GSMH’ye çıktığını görüyoruz. 2002 de 3 bin dolar seviyesinde olan kişi başına düşen milli gelirin, bugün 10 bin doların üzerinde olduğunu görüyoruz.

‘Recep Tayyip Erdoğan İktidarlığında Yapılan Yatırımlar Daha Çok’

Dolayısıyla 80 yıllık Cumhuriyet Döneminde yapılan yatırımları terazinin bir kefesine koyup, son 16 yılda liderimiz Recep Tayyip Erdoğan iktidarı döneminde Türkiye’ye kazandırılan yatırımları terazinin bir kefesine koyduğumuz da hakikaten son 16 yılda yapılanların ağır bastığını görüyoruz.

‘Terörün Belini Kırıyoruz’

Bir taraftan duble yollar, tüneller, barajlar, hastaneler, stadyumlar, fabrikalar, insansız hava araçlarıyla, insansız tanklarla, insansız uçaklara varan teknolojik gelişmelere imza atmaları hep beraber derleyip toparladığımızda, Türkiye bugün son 200 yıllık tarihinin en güçlü noktasına ulaşmıştır. O nedenledir ki bugün Terörün belini kırıyoruz. Türkiyeyi sıkıştırmaya yönelik bölgesel planları tarihin çöp sepetine atıyoruz.” dedi

#ak #parti #grup #başkanvekili #akbaşoğlu #terazili #hesap #yaptı