AJANS ÇERKEŞ

Caniler Yine İş Başında! Bu Kez de Zehirleyerek Öldürüyorlar

Caniler Yine İş Başında! Bu Kez de Zehirleyerek Öldürüyorlar

11 Temmuz 2020 20:02

Caniler Yine İş Başında! Bu kez de zehirleyerek öldürüyorlar.

Çerkeş’te esrarengiz hayvan ölümlerine bir yenisi daha eklendi.

Çerkeş’te son günlerde sayıları gittikçe artan sokak köpekleri biri ya da birileri tarafından tek tek zehirlenerek öldürülüyor.

İddialara göre çevre ilçelerden Çerkeş yakınlarına bırakılan sokak köpekleri mahalle ve çarşı merkezinde gruplar halinde dolaşıyordu.

Daha önce de uyuşturucu iğne ile öldürülen sokak köpekleri kimliği belirlenemeyen canilerin kurbanı olmuştu. Çerkeş halkı, bugün zehirli bir yiyecek verilerek zehirlendiği tahmin edilen sokak köpeklerinin skandalına şahit oldu.

Çerkeş Hayvan Gönüllülerinin tespitine göre, İstasyon Mahallesi ve çarşı merkezinde olmak üzere toplam da iki tane sokak köpeğinin zehirlendiğini ve hayvanların tedavi edilmek üzere Karabük’e götürüldüğü bildirildi.

Çerkeş Hükümet Caddesi üzerinde de sık sık araba çarpması sonucu ölen sokak hayvanlarına bir yenisi daha eklendi. Sokak hayvanlarının bilerek öldürüldüğünü söyleyen hayvanseverler şahıs ya da şahısların tespit edilmesinin ardından yargı karşısında hesap vereceğini söyledi.

Ajans Çerkeş olarak ilçemizde yaşanan bu canice olayı esefle kınıyor, emri veren uygulayan şahıslarında şereflerinde eksiklik olduğunu belirtiyoruz! Bu utanç verici olayın ört pas edilmesi kabul edilemez bir durumdur. Çerkeş İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekiplerini, bu travmayı Çerkeş halkı ve tüm insanlığa yaşatan şahıs ya da şahısları en kısa süre de tespit ederek yargıya sevk etmesi içi göreve davet ediyoruz.

Alt kısımda gördüğünüz görseldeki; Çerkeş Belediyesinin Başkanı 2014 ve 2019 yerel seçimlerde sözünü verdiği hayvan barınağını yaptırarak ‘SÖZÜNDE’ durmasını tekrardan hatırlatıyoruz.

#caniler #yine #işbaşında #bu #kez #de #zehirleyerek #öldürüyorlar