AJANS ÇERKEŞ

Çerkeş'e 80 Milyon Liralık Yatırım

Çerkeş'e 80 Milyon Liralık Yatırım

13 Mart 2019 21:56

Çerkeş’te Pakdemirli Rüzgarı

Bakan Pakdemirli’nin de katılımıyla gerçekleşen Toplu Açılış Töreni bugün Çerkeş Belediye Başkanlığı önünde yapıldı. Törene Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım ve Ormancılık Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, AK Parti Çankırı Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Çankırı Milletvekili ve Tarım Komisyon Üyesi Salim Çivitçioğlu, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Çerkeş İlçe Kaymakamı Kemal Sefa Gökmenoğlu, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Saçak Belde Belediye Başkanı Ramazan Yarım, AK Parti Çerkeş İlçe Başkanı Ersan Eren,  AK Parti Çankırı İl Teşkilatı, AK Parti Çerkeş İlçe Teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda Konuşan Fahri hemşerimiz Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli: “Çok sayıda eseri başkanımız bize hediye ediyor aslında AK Parti hükümeti ile yerel yönetimleri ile eser siyaseti yapan bir partidir. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere vatandaşın derdiyle dertlenen milletine efelenmeyen, milletine hizmetkar olan bir partinin neferleriyiz biz. Türkiye sürekli olarak istikrarsızlaştırılmaya çalışılıyor. Yurt dışından başlatılan bir operasyonla dört liralık dolar bir anda 7 buçuk lira oldu. Allaha şükür ekonomimiz 2019 itibariyle daha iyiye doğru gitti.”

28 Şubat, 17-25 Aralık, AK Parti kapatma davasını ve Darbe girişimini hatırlatan Pakdemirli, “Bunları unutmayacağız. Başka bir millet olsa 6 ay boyunca ayağa kalkamazdı. Bizim milletimizin iradesi güçlü, Milletin iradesine ipotek konulma çabalarını asla unutmayacağız.”

Çiftçi ve üreticilere de seslen Bakan Pakdemirli: “Üretim maliyeleriniz arttı biliyorum, Hayvancılıkta yüzde 40 yem maliyetleriniz arttı bununda farkındayım. Seçim süreci geçtikten sonra hayvanınız da para edecek, etinizde para edecek bu konuda hiç kuşkunuz olmasın. Sizin isteklerinizi Cumhurbaşkanımıza ilettiğimizde bize para sormadan ne yapılması gerekiyorsa onu yapmamızı söylüyor.” Dedi.

Ulusuyu Islah Projesi, Hacılar Barajı, Hayvan Pazarı ve Akhasan Barajı Mesire Alanı Projesi yapımının da sözünü veren Bakan Pakdemirli, Kemer Köprüye giderek Ulusu çayını yerinde inceledi.

Fahri Hemşerimiz Pakdemirli Tören de Belediye Başkanı Hasan Sopacı adına okuduğu şiirle büyük alkış topladı.

“Tatlıdır dili, değildir acı

 Yarenler diyarının baş tacı

Duacı, doğrucu, derdin ilacı

Çerkeş’in kazancı, Hasan Sopacı”

Töreni değerlendiren Başkan Sopacı Ajans Çerkeş’e özel yaptığı açıklamada: “Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli beyi misafir ettik. En önemli projelerimizden Hacılar Barajı, Ulusuyu ıslah projesi ve etrafının canlandırılması projesinin Bakanımızdan sözünü aldık. Bakanımızı bizzat kemer köprüye götürerek orada inceleme yaptık. İnşallah bu sene Ulusuyu projesi ve rekreasyonla beraber etrafına da piknik alanları mesire yerleri oluşturarak Çerkeş’e kazandırmış olacağız. Bunun yanında Bakanımızdan Akhasan barajı etrafına da mesire alanı sözü aldık orayıda halkımıza kazandırmak istiyoruz. Bugün Bakanımızdan 80 milyon liralık yatırım sözü aldık. Bize inanan, bize güvenen Hizmet sürsün Çerkeş büyüsün diyen bize destek veren halkımıza da törenimize katıldığı için teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

İl Başkanı Celal Kaman Haber sitemize yaptığı açıklamada: “Hayırlı olsun diliyorum. Ben ilk defa Çerkeş’i böyle coşkulu görüyorum. Demek ki fark eden bir şeyler olmuş. İnşallah 31 Mart akşamı bunun sonuçlarını olumlu bir şekilde alacağımıza inanıyorum. Çerkeşli tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” Dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker yaptığı açıklamada: “Ben Çerkeş’i hiç böyle görmedim. Gerçekten Çerkeş’te coşkuyu hissettik. Çerkeş işi bitirmiş. Şimdiden hayırlı olsun.” Dedi.

 

 

#çerkeş #80 #milyon #liralık #yatırım