AJANS ÇERKEŞ

Çerkeş Şehitliği Pırıl Pırıl Oldu

Çerkeş Şehitliği Pırıl Pırıl Oldu

03 Temmuz 2020 21:50

Teşekkürler Çerkeş Kaymakamlığı Personellerine!

Çerkeş Şehitliğinde kötü görüntü ve çevre kirliliği oluşturan yabani otlar Çerkeş Kaymakamlığı Personelleri tarafından temizlendi.

1 Temmuz Çarşamba günü Ajans Çerkeş Haber Sitemizde yer verdiğimiz ‘Çerkeş Şehitliğini Yabani Otlar İşgal Ediyor!’ adlı haberimizin ardından harekete geçen Çerkeş Kaymakamlığı personelleri Şehitlik içindeki yabani otları temizleyerek Şehitlerimize olan saygımızı tekrardan göstermiş oldu.

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte park, bahçe, kaldırım ve mezarlıkları işgal eden yabani otlar görüntü ve çevre kirliliği oluşturuyor.

Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Çerkeş Şehitliğine ziyaret gerçekleşmişti. Ziyaret esnasında insan boyunu aşmış yabani otlar orada bulunan Şehit ailelerinin, protokolün ve vatandaşların içini sızlatmıştı. Etkinlik sonrası Ajans Çerkeş köşe yazısında ‘Bu mu saygınız, böyle mi anacağız?’ diye sitemimizi dile getirmiştik. Daha sonra aynı şekil de Belediye Ekipleri tarafından Çerkeş Şehitliğinin bakımları yapılmıştı.

Konu ile ilgili konuşan Ajans Çerkeş İmtiyaz Sahibi Yasin Ustacı, “Öncelikle Kaymakamlığı ekiplerimize teşekkür ediyorum. Çerkeş Şehitliği hepimizin ortak değeridir. Belki yoğun çalışma temposunda unutulmuş olabilir fakat işimiz gereği hatırlatmış olduk. Haber yapmaya gerek var mıydı telefonla neden söylemedin diyen birkaç vatandaş oldu. Onlara da bugün yaşanan bir olayı anlatarak cevap vermek istiyorum.

Malumunuz bugün Cuma namazı için bir saat öncesinden cami avlusunda beklemeye başladık. Gördük ki maskesiz birkaç cemaat namaza geliyor. Ya maskesini unuttu yada maskesi kalmadı. Çerkeş’te 120 bin adet maske üreten belediyemizi aradım. O, ona sevk ediyor o, ona sevk ediyor, kimin ne işle ilgilendiği belli değil. Düğün salonlarına giden kutu kutu kolonya ve maskelerden bugün iki kutu maske camiye gelmedi. Muhtemelen cami müezzini tarafından cemaate maske temini yapılmıştır. Sonuç olarak telefon yerine haber yaparak herkesin görmesi bilmesi daha etkili olacağını düşünüyorum.” dedi.

#çerkeş #şehitliği #pırıl #oldu