AJANS ÇERKEŞ

Daha Kaç Can Gidecek, Neyi Bekliyorsunuz?

Daha Kaç Can Gidecek, Neyi Bekliyorsunuz?

20 Nisan 2020 15:20

Ölen Canların Hesabını Kim Verecek!

Çerkeş Kaymakamlığı önünden başlayan ve Çağrı Sitesi konutları mevkiine kadar devam eden caddede hız kesicilerin olmaması Hayvanları canından ediyor. Vatandaşlar ise çok tedirgin.

Hükümet Caddesi ve İlçemizin içinden geçen Ankara yollarında hız kesici kasis olmaması sokak hayvanlarını tatlı canından etmeye devam ediyor.  

Çerkeş Kaymakamlığı önünden başlayan yolun geniş ve asfaltlı olması bazı dikkatsiz ve sorumsuz sürücülerin yüksek hız yapmasına neden oluyor. Aynı Cadde de çok sayıda devlet kurumu ve konutların olması ise yüksek riske neden oluyor.

Ayrıca cadde üzerinde İmam Hatip Ortaokulu Okulu, Anadolu Lisesi ve 80. Yıl İlköğretim Okulu mevcut. Bugüne kadar çok sayıda canlının ölümüne neden olan yol da biran önce önlemler alınmazsa bir dahaki kaza bir öğrencinin ya da bir vatandaşın hayatını sona erdirebilir.

Aynı riski taşıyan bir diğer cadde ise İlçemizin içinden geçen Ankara yolu yani Avukat Akın Gönel Caddesi, cadde üzerinde özellikle Sanayi Kavşağı ve A-101 market önünde çok sayıda maddi ve yaralanmalı kaza meydana geliyor.

İmam Hatip Ortaokulu, 112 Acil Yardım İstasyonu, 80. İlköğretim Okulu ve Çamlık Sitesi önlerine kasis konulması gerekirken, Avukat Akın Gönel Caddesinde ise Işıklı Trafik İşaretleri ile Trafik işaret levhaları acilen eklenmelidir.

Cadde üzerindeki yaya geçidi ve tabelalar eksik kalıyor. Yol üzerinde çeşitli yerlerde yapılacak kasisler ile bu ölüm oranlarının önüne geçilmesi kaçınılmaz olacaktır.

İlçe Emniyet Ekipleri ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının olay yeri tutanaklarını Komisyonunuza sunmuyor mu?

Hükümet Caddesi ve Avukat Akın Gönel Caddesi üzerinde meydana gelecek can kaybı ve maddi kazaların sorumlusu önlem alınmadığı için İlçe Trafik Komisyonu mu yoksa vatandaş ya da sokak hayvanları mı?

Kaymakam Zikri Şahin Başkanlığında toplanan İlçe Tarik Komisyonu yapılan tüm çağrılara kulak verecek mi yoksa ölenleri görmemezlikten gelip devam mı edilecek?

Gözler Komisyondan çıkacak yeni kararlara çevrildi.

#ölenlerin #sorumlusu #komisyon #mu #vatandaş #mı