AJANS ÇERKEŞ

Erdoğan "Çerkeş'imize Hizmet Yapılacaksa Elimizi Değil Gövdemizi Taşın Altına Koyarız"

Erdoğan "Çerkeş'imize Hizmet Yapılacaksa Elimizi Değil Gövdemizi Taşın Altına Koyarız"

04 Ekim 2019 16:34

Çerkeş Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Erdoğan yerel basında hakkında çıkan sorulara yanıt verdi.

Başkan Erdoğan;

“Çerkeş’imizin Saygıdeğer Basınları;

Basınımız sayesinde halkımız, ilçemiz ve bölgemizdeki haberlerden bilgi sahibi oluyoruz. Fakat sizler dürüst, tarafsız, adaletli, kimsenin maşası ve piyonu olmadan araştırarak gerçekleri yazdığınız zaman gazeteci olursunuz.

Çerkeş Vuslat Haberde şahsım ve temsil ettiğim kurumla ilgili Çerkeş Organize Sanayi Toplu Açılış Törenine Bakan geldiğinde neden katılmadığımız soruluyor. Emin olduğum soru Vuslat Habere biri veya birileri tarafından zoraki haber yaptırıldı.

Şahsım ve kurumum adına Çerkeş’e gelen Bakan, Milletvekili ve herhangi bir misafirimizi ağırlamaktan gurur duyarız. Çerkeş’imize hizmet yapılacaksa elimizi değil gövdemizi taşın altına koyarız. Bu işleri de yaparken gösteriş, menfaat peşinde olmayız.

Bizi, Çerkeş’e hizmet gelmesini istemiyorlarmış diye soranlar ortada yokken, şahsım Konut Yapı Kooperatifi, Çerkeş Küçük Sanayi Sitesi, Halk Bankası Şubesi, İlçe Emniyet Müdürlüğüne Trafik Tescil Şubesi, Sosyal Güvenlik Kurumu şubesi açtırmak, o dönemde TOKİ’yi, Organize Sanayi Bölgesinin Çerkeş’e kurulmasında Çerkeş’e Yüksek Okul açılması için o dönemin Kaymakamları ve Belediye Başkanlarıyla gerekli kurumları aşındırıyorduk.

Neden katılmadığımıza gelince;

  1. Üst birliğimizin 3 ay önceden belirlemiş olduğu seminere katıldım ve kurumumu temsil ettim.
  2. Başkaları gibi şuradayım deyip, başka yere gidip üyelerimi kandırmadım.  Seminerim de Kıbrıs’da idi.

 

‘Çerkeş’te Olsam da Gelmezdim’

Bakanın geleceği ile ilgili Kurum tarafından diğer kurumlara bildirilir, davet edilir. Biz de kurum olarak ne yapmamız gerekirse yaparız. Bizler Belediye anonsu ile yapılan organizasyonlara katılmayız.

Siyasi gücünüzü kullanarak oradaki işverenleri her türlüyü baskıyı yapacaksınız. 31 Marttan önce yağmur, çamur demeden işçileri mitinglerinize katılmaları için baskı yapacaksınız, parti bayrakları sallatacaksınız, mitinglere katılmayanları, size oy vermeyenleri, sizin işe aldırmadıklarınızı işten çıkartacaksınız. Çıkardığınız işçilerin evinde çorba pişiyor mu, çocuğunun sütü var mı, demeyeceksiniz. Hatta boşanma aşamasına gelen aileler var.

İş yerlerinin Çerkeş esnafından alışveriş yaptığını soruyorsunuz. Bende sizlere soruyorum. Baskıyla o iş yerleri hangi esnaflardan ve kimden alışveriş yapıyor bir araştırın.” dedi

#erdoğan #çerkeş #imize #hizmet #yapılacaksa #elimizi #değil #gövdemizi #taşın #altına #koyarız