AJANS ÇERKEŞ

Kaymakam Çelik'in Kurban Bayramı Mesajı

Kaymakam Çelik'in Kurban Bayramı Mesajı

30 Temmuz 2020 12:05

Çerkeş Kaymakamı Ömer Faruk Çelik Kurban Bayramı Dolayısıyla Bir Kutlama Mesajı Yayımladı.

Çelik kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi “Kardeşlik, dayanışma, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde yeni bir Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğunu ve idrakini yaşıyoruz.

Mübarek Kurban Bayramı, dayanışma ve yardımlaşmanın bereketle taçlandığı, gönüllerimizin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlendiği bir dini bayramımızdır. Bu bağlamda bayramlarımız manevi dünyamızın zenginleştiği, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı, birbirine kenetlenerek dargınlıkların giderildiği, sevgi, dayanışma günleridir.

Bilindiği üzere, tüm dünyayı etkisi altına alan ve nice ölümlere neden olan Covid-19’la mücadelede ülkemizin büyük başarısı, uluslararası alanda gurur verici bir takdir kazanmıştır. Ancak, bu başarımızın devam edebilmesi bütün vatandaşlarımızın virüsle mücadelede belirlenen kurallara azami dikkat ve titizlik göstermelerine bağlıdır.

Bu bağlamda; Mübarek Kurban Bayramı’nda virüsün bulaşma riski gözetilerek, bayram ziyaretlerinde pandemi önlemlerine (Maske, sosyal mesafe, hijyen kurallarına) uymalıyız. Özellikle Bayram namazı sonrası  ve birinci derecedeki yakın akrabalarımızın ziyaretlerinde kucaklaşmak yerine gönül selamı vermeliyiz. Yine pandemi süreci nedeniyle dostlarımız, akrabalarımız ile yüz yüze görüşmek yerine iletişim cihazlarını kullanarak bayramlaşmaya, toplu bayramlaşma törenleri, toplu mezarlık ziyaretleri ve toplu yemek programları yapılmamasına özen göstermeliyiz.  Kurban Bayramı'nı huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmek için her türlü önlemin alınması hepimiz için büyük önem arz etmektedir.

Bu duygular içerisinde, vatanı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin saygıdeğer aileleri başta olmak üzere, kahraman gazilerimizin ve siz değerli Çerkeşli hemşehrilerimizin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, sevgi ve saygılar sunarım.” dedi

#kaymakam #çelik #kurban #bayramı #mesajı