AJANS ÇERKEŞ

Kaymakam Zikri Şahin'in Çerkeş Mesaisi Sona Erdi

Kaymakam Zikri Şahin'in Çerkeş Mesaisi Sona Erdi

14 Temmuz 2020 14:38

Çerkeş Kaymakamı Zikri Şahin’in Çerkeş Mesaisi Sona Erdi

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, ‘Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar’ başlığı ile yer alan kararnameye göre; İçişleri Bakanlığı bünyesindeki 427 mülki idare amirinin görev yerlerinin, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.

"Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar" başlığı ile yer alan kararnameye göre Çankırı da bu atamalardan nasibini aldı. Yapılan atamalarla Çankırı'nın Kurşunlu, Çerkeş, Kızılırmak, Korgun, Atkaracalar ve Yapraklı kaymakamları değişti.

Sayıca eksik olan Çankırı Vali Yardımcılığı koltuğuna da Antalya Vali Yardımcısı Hamdi Bolat atandı. Hatırlanacağı gibi Bolat, geride bıraktığımız yıllarda bir süreliğine Kurşunlu Kaymakamlığı görevinde bulunmuştu.

Resmi Gazete'de yer alan listeye göre; Çankırı-Çerkeş ilçe Kaymakamlığı'na Şanlıurfa-Harran ilçe Kaymakamı Ömer Faruk Çelik atanırken, mevcut Çerkeş Kaymakamı Zikri Şahin Kırşehir Vali Yardımcılığına atandı. Kaymakam Zikri Şahin Çerkeş mesaisini bir yıldan daha az süre ile tamamlamış oldu.

Kurşunlu Kaymakamı Mehmet Fatih Koca Şanlıurfa-Birecik ilçesi Kaymakamlığı'na atandı.

Bir başka değişiklik de Yapraklı ilçesinde yaşandı. Çankırı-Yapraklı ilçesi Kaymakamlığı'na Bursa-Büyükorhan Kaymakamı Yavuz Arslan atanırken, mevcut Yapraklı Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Hakkari Vali Yardımcılığına atandı.

Listede yer alan atama kararlarına baktığımızda;

Çankırı-Atkaracalar ilçe Kaymakamı Musa Kazım Çelik Erzincan-Tercan Kaymakamlığı'na,

Çankırı-Kızılırmak ilçe Kaymakamı Ömer Kıraç, Aksaray-Sarıyahşi ilçe Kaymakamlığı'na,

Çankırı-Korgun ilçe Kaymakamı Göksel Yüksel, Balıkesir-Marmara ilçe Kaymakamlığı'na atandı.

#kaymakam #zikri #şahin #çerkeş #mesaisi #sona #erdi