AJANS ÇERKEŞ

Kaymakamın Koyduğu Hayali Çelenk Türkiye'de İlk!

Kaymakamın Koyduğu Hayali Çelenk Türkiye'de İlk!

10 Kasım 2019 19:31

Anma Gününde Hem Atatürk’e Hem Kaymakam’a Saygısızlık!

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81. Yıldönümünde Çerkeş’te törenle anıldı. Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen törene Çerkeş Kaymakamı Zikri Şahin, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Saçak Belediye Başkanı Ramazan Yarım, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, stk temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

‘KAYMAKAMLIK HAYALİ ÇELENK KOYDU’

Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk anıtına çelenk koymak isteyen Çerkeş Kaymakamı Zikri Şahin, Kaymakamlığa ait çelengi göremeyince zor anlar yaşadı. Dakikalarca Kaymakamlık Çelengini bekleyen Şahin, çelenk gelmeyince töreni başlatıp ‘hayali’ çelenk koydu. Programın sonuna yetiştirilen Kaymakamlık Çelengini Kaymakam Şahin, Atatürk anıtına bıraktı. Ortamın gerilmesine neden olan Kaymakamlık Çelengi, Türkiye’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve zor durumda bırakılan Çerkeş Kaymakamı Zikri Şahin’e büyük saygısızlık olarak kayıtlara geçti.

‘BU SORUMSUZ PERSONEL CESASIZ KALMAMALI’

Vatandaşlar bu özel günde hazır bekletilmeyen çelengin sorumlusuna tepki gösterirken, görevinde aynı hatayı yapmaması ve Ata’ya yapılan bu saygısızlığın giderilmesi için yaptırım uygulanmasını talep etti. Sorumsuz personelin cezasız kalmamasını söyleyen vatandaşlar Kaymakam Şahin’den gereğinin yapmasını istedi.

‘ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI GÖSTERİ’

Hükümet Konağı önündeki törenin ardından 80. Yıl Cumhuriyet İlkokulu konferans salonunda anma programı düzenlendi. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmanın yapılması, öğrencilerin şiirlerini okumaları ve gösterilerini sergilemeleri, Atatürk'ün hayatının anlatılması ve Atatürk Haftası konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle birlikte program sona erdi.

#kaymakamın #koyduğu #hayali #çelenk #türkiye #de #ilk