AJANS ÇERKEŞ

Kolluk Personelleri Sürücülere Farkındalık Sağlamak İçin Yaya Geçidinde Nöbet Tuttu

Kolluk Personelleri Sürücülere Farkındalık Sağlamak İçin Yaya Geçidinde Nöbet Tuttu

02 Ekim 2019 14:46

Çerkeş’te "Yaya Geçidi Nöbeti" Uygulaması Yapıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen "Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz" kampanyası kapsamında Çerkeş’te kolluk personelleri yaya geçidinde nöbet tuttu.

Yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması, yayaların yaya geçitlerini kullanmalarının teşvik edilmesi ve yayaların güvenli bir şekilde yaya geçitlerini kullanmalarının sağlanması için farkındalık oluşturmak ve eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirmek amacıyla "Yaya Geçidi Nöbeti" projesi tüm yurtta olduğu gibi Çerkeş’te de başladı.

Hükümet caddesi üzerinde düzenlenen etkinliğe, Çerkeş Kaymakamı Zikri Şahin, Çerkeş Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Alagöz, İlçe Jandarma Komutanı Bayram Veyil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Çiltaş ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakkı Fidan katıldı.

Çerkeş Kaymakamı Zikri Şahin, sürücüleri durdurarak Emniyet Genel Müdürlüğü'nce hazırlanan el broşürlerini sürücülere dağıtarak uyarılarda bulundu.

 

#kolluk #personelleri #sürücülere #farkındalık #sağlamak #çin #yaya #geçidinde #nöbet #tuttu