AJANS ÇERKEŞ

Kurban Derileri Çerkeş Kuran Kursuna!

Kurban Derileri Çerkeş Kuran Kursuna!

30 Temmuz 2020 20:10

Haydi Çerkeş! Bu Yaz Kur’an Kursu İnşaatını Hep Birlikte Bitirelim!

Çerkeş İlçe Müftülüğü ve hayırseverlerin desteğiyle Çerkeş’te yaptırılan Yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursu ve 4-6 yaş okul öncesi Kur’an Kursu inşaatı devam ediyor.

Reis İsmail Yenigün Caddesi (Çerkeş Devlet Hastanesi Karşısı) üzerinde yapımı devam eden Kur’an Kursu inşaatının yüzde 70’lik kısmı tamamlandı.

‘Haydi Çerkeş! Bu yaz Kur’an Kursu inşaatını hep birlikte bitirelim!’

Haydi Çerkeş, bu yıl keseceğiniz kurban derilerini Çerkeş Müftülüğü aracılığıyla Kur’an Kursu inşaatına bağışlayın. Sevgili Köy Muhtarları, Dernekler, Teşkilatlar bu yıl deri toplama işine ara verin. Bu yıl hep birlikte Kur’an Kursu inşaatını bitirelim. Ortaya çıkan eşsiz eserde sizin de tuzunuz olsun.

Çerkeş İlçe Müftülüğü ekiplerini arayın, bağışladığınız derileri kapınızdan alsınlar.

(0376) 766 10 06

‘Kur’an Kursunun içerisinde neler var’

128 kişilik yatak kapasitesi, Tam Teşekküllü mutfak, 140 kişi kapasiteli Yemekhane, Kurban Kesim yeri, Kuru gıda deposu, +5 Derece hava deposu, -18 derece hava deposu, Kazan dairesi, Enerji odası, Su deposu, Çamaşırhane, Mescit, Abdesthane, 4-6 Yaş okul öncesi Kur’an Kursu, Oyun Alanı, Kütüphane, Görüşme Odası, Öğretmenler ve idare odaları, Çay ocağı, Derslikler, Sohbet ve Etüt odaları bulunacak.

Aynı zamanda Kuran Kursu eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlere de yer vererek öğrencilerin gelişimlerine ayrıca katkı sağlayacak.

Kurban deri bağışlarının yanı sıra maddi bağışta bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlar aşağıdaki hesap numarasından ve telefon numarasından iletişime geçebilir.

Çerkeş İlçe Müftülüğü
Tel: 0376 766 1006
cerkes@diyanet.gov.tr

Yardımlarınız için banka bilgileri

Türkiye Diyanet Vakfı Çerkeş Şubesi
TR56 0001 0000 7000 0019 7553 43
Ziraat Bankası Çerkeş Şubesi

#kurban #derileri #çerkeş #kuran #kursuna