AJANS ÇERKEŞ

Velilerin Tepkisine Neden Olan Bu Kuruma Yetkililer Denetimleri Arttırmalı

Velilerin Tepkisine Neden Olan Bu Kuruma Yetkililer Denetimleri Arttırmalı

23 Ekim 2019 17:04

Özel Çerkeş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Çerkeş’te Özel Öğrenciler için kurulan ve yaklaşık 2 yıldır eğitim faaliyetine devam eden Özel Çerkeş Özel Eğitim Merkezi velilerin tepkilerine neden oldu.

Özel öğrencilerin velilerinden alınan bilgiye göre, Çerkeş’te iki yıldır eğitim faaliyeti sürdüren bu Rehabilitasyon Merkezinde sık sık eğitimci personel değişikliği nedeniyle öğrencilerin olumsuz etkilendiğini, verilen eğitimin düştüğünü ve yeni gelen eğitimci personele öğrencilerin alışmakta zorluk çektiklerini aktardı.

 ‘Çerkeşli Personel İstemiyorlar Mı?’

Yaklaşık iki yıldır Çerkeş’te faaliyet gösteren Özel Çerkeş Özel Eğitim Merkezi bir skandala daha imza atarak Çerkeşlilerin tepkilerine neden oldu.

İddialara göre Kurumda Müdür, Psikolojik Danışman, Psikolog ve Fizyoterapist olarak görev yapan ve Çerkeşli olduğu için işten çıkarılan 4 personel için veliler, kurum ortaklarına tepki gösterdi. Özellikle Çerkeşli personellerin çocuklarına yakından ilgi gösterdiğini ve zaman zaman eğitim saatleri dışında da evlerine ziyarete gelerek çocuklarıyla vakit geçirdiğini bildiren veliler, Rehabilitasyon Merkezinde Çerkeşli personellere mobbing uygulandığı gerekçesiyle şirket ortaklarına tepki gösterdi.

‘Eğitim Seviyesi Düşüyor’

Sık sık eğitimci personel değişikliğiyle gündeme gelen Özel Çerkeş Özel Rehabilitasyon Merkezi, velilerin tepkisine neden olurken bazı velilerin ise çocuklarını bu kuruma göndermekle göndermemek arasında tereddütte kaldığını belirtti. Çerkeşli personellere yapılan haksızlığın ortadan giderilmesini söyleyen veliler, bu kurumun yetkililerce sık sık denetlenmesini talep etti.

‘Rekabet Yok İstediği Şekilde Hareket Edebiliyorlar’

İki yıldır Çerkeş’te sektörde tek başına ilerleyen ve otorite kurduğu söylenilen Özel Rehabilitasyon Merkezi, Çeşitli nedenlerle bireysel ve gelişim özellikleri ile eğitim yeterlikleri açısından akranlarından beklenilen düzeyden anlamlı farklılık gösteren görme, işitme, dil ve konuşma, spastik, zihinsel, ortopedik veya ruhsal engelli olan bireyleri, İlgi, istek, yeterlilik ve yetenekleri doğrultusunda, genel ve meslekî eğitim görme haklarını kullanabilmelerini, Toplum içindeki rollerini gerçekleştiren, başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen, iş birliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, üretici bireyler olarak yetişmelerini, Öğrenciyi merkez alan bir yaklaşımla hazırlanan programlarla; zihinsel, fiziksel, işitsel, görsel, sosyal, duygusal, dil ve konuşma güçlüğü ve davranış problemlerini azaltmak, öz bakım, bağımsız yaşam ve işlevsel akademik becerilerini geliştirmek, kendi kendilerine yeterli bir duruma gelmelerini ve topluma uyumlarını, Uygun eğitim programları ile özel yöntem, personel, araç ve gereç kullanarak; ilgileri, gereksinimleri, yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda üst öğrenime, iş ve meslek alanlarına ve hayata hazırlanmalarını hedeflemek yerine personellere mobbing uygulayarak amacı dışına çıkıyor. Personellerine mobbing uygulayarak da doğrudan özel öğrencileri ihmal ediyor.

 

 

#velilerin #tepkisine #neden #olan #bu #kuruma #yetkililer #denetimleri #arttırmalı