AJANS ÇERKEŞ

Zabıta Ekipleri Fiyat Denetimi Yaptı

Zabıta Ekipleri Fiyat Denetimi Yaptı

17 Mart 2020 15:40

Çerkeş’te Zabıta Ekipleri Fiyat Denetimi Gerçekleştirdi.

Çerkeş Belediyesi zabıta ekipleri korona virüsü salgını sebebiyle talebin arttığı hijyen ürünlerinde anormal fiyat artışının önüne geçmek için işletmelerde fiyat denetiminde bulundu.

Çerkeş Belediyesi zabıta ekipleri, korona virüs salgınının Türkiye'de görülmesinin ardından özellikle hijyen ve gıda ürünlerinde yaşanan yüksek fiyat artışının önüne geçmek için ilçe genelindeki market ve eczanelerde denetimler gerçekleştirdi.

Çerkeş Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, “Çerkeş Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri tarafından Corana virüs bahanesiyle fiyat artışına karşı marketler ve eczanelerde denetimler başlatıldı.
Zabıta ekipleri ilçemizdeki market ve eczanelerde hijyen, eldiven ve maske denetimlerinde bulundu. Fiyatları inceleyen zabıta ekipleri, fiyat artışı yaşanıp yaşanmadığını kontrol etti.

Zabıta ekipleri özellikle eczanelerde maske ve dezenfeksiyon malzemelerinin olmadığını tespit ederken, eczaneler ise ellerindeki ürünlerin tamamen bittiğini ve depolarda dahi maske ve hijyen malzemelerinin bulunmadığını belirttiler.” Denildi.

#zabıta #ekipleri #fiyat #denetimi #yaptı