AJANS ÇERKEŞ

Başkan Özcan Adından Sıkça Söz Ettirmeye Devam Ediyor

Başkan Özcan Adından Sıkça Söz Ettirmeye Devam Ediyor

23 Mayıs 2019 15:55

Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan Ramazan ayı münasebetiyle ramazan eğlencesi düzenledi. Yoğun katılımla gerçekleşen eğlenceye Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Hacıbayramoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Personeli, çocuklar ve vatandaşlar katıldı.

Hacivat ve Karagöz gösterileri ile başlayan şenlik, Semazenlerin Sema Gösterisi, Gölge Oyunu ve Orta Oyunu ile devam etti.
Daha sonra Kültür Bakanlığı Sanatçısı Mustafa Özcan’ın sesiyle katılımcılar unutulmaz dakikalar yaşadı. 
Konser sonrası katılımcılara seslenen Başkan Özcan “Tüm katılımcıların Ramazan ayını kutlayarak, ilçemizin bu tür sosyal etkinlikleri ne kadar çok özlediğini bir kez daha gördüğünü, Arife günü Ramazan Şenliğinin ikincisini düzenleyeceklerini ve tüm halkımızı davet ettiğini belirterek, yıllardır hasretle beklenen Şabanözü Kültür-Sanat ve Güreş Festivalinin 43üncüsünü 29 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştireceklerinin müjdesini vererek, şenliğimize katılan herkese teşekkür ettiğini” söyledi.
 

Konuşma sonrası Başkan Özcan, Sanatçı Mustafa Özcan ile gösteri ekibine ilimizin simgesi olan Tuz Lambaları hediye etti.

Şabanözü Belediyesi tarafından kurulan çadırlarda vatandaşlara helva ve çay ikramı yapılırken çocuklar içinde yüz boyama etkinliği ve pamuk şeker dağıtıldı..

Eğlenceli ve hoş vakit geçiren vatandaşlar Belediyenin yapmış olduğu etkinlikten oldukça memnun oldu.

Şenlikten sonra açıklama yapan Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan şu ifadelere yer verdi:

“ESKİ RAMAZANLARI ARATMIYORUZ

Belediyemiz tarafından düzenlenen Ramazan Şenliği programımıza katılımından dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Mübarek Ramazan ayının ruhuna uygun,gelenek ve kültürlerimize ait etkinlikleri,İlçemizin ne kadar çok özlediğini bir kez daha gördüm.Ramazan’ın güzelliklerini sizlerle yaşamak,paylaşmak ve çocuklarımızın da Ramazan ayının manevi atmosferini hatırlamalarını istedik.İnşallah Arife günü Ramazan Şenliği'nin ikincisini düzenleyeceğiz.Tüm vatandaşlarımızı bu şenliğimizde de coşkulu bir şekilde görmek istiyoruz.Ayrıca yıllardır hasretle beklenen Şabanözü Kültür-Sanat ve Güreş Festivali'nin 43'üncüsünün 29 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirileceğinin müjdesinide buradan duyurmak istiyorum.Bu vesileyle yeniden Ramazan ayının, devletimize, milletimize, Şabanözümüze hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor.Tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”dedi.

#başkan #özcan #adından #sıkça #söz #ettirmeye #devam #ediyor