AJANS ÇERKEŞ

BRTV 24 YAŞINDA

BRTV 24 YAŞINDA

16 Mart 2019 13:43

BRTV 24 YAŞINDA

29 Mart 1996 tarihinden bu yana Karabük halkına hizmet veren BRTV 6 yıldan bu yana da  TÜRKSAT uydusundan yayınını Türkiye’ye ve dünyanın pek çok yerine ulaştırdı. Avrupa ve özellikle de Almanya’da yaşayan 400 bin dolayındaki Zonguldak, Karabük, Bartınlı hemşehrimizin bölgemiz ile gönül bağı kurmasında, Gönül Köprüsü görevi üstlenen BRTV, aynı zamanda başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerimizde yaşayan yüz binlerce bölge insanımız tarafından da büyük bir ilgi ile takip ediliyor. BRTV dün akşam Safranbolu’da Özler Düğün Salonu’nda 24. kuruluş yıldönümünü coşku ile kutladı.

Kutlamaya, Karabük Valisi Fuat Gürel,eşi Özlem Aras Gürel, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Dış ilişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan , AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy,  Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, AK Parti Karabük il Başkanı İsmail Altınöz, CHP Karabük il Başkanı Abdullah Çakır, MHP İl Başkanı Adem Kar,  İYİ Parti Karabük il Başkanı Mehmet Aksoy, SP İl Başkanı Muhsin Çebi, BBP İl Başkanı Dursun Kıraç, Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, Safranbolu Kültür Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul il ve ilçe Belediye Başkan Adayları, siyasi partilerin temsilcileri oda ve derneklerin yöneticileri, daire müdürleri, iş adamları, Karabük esnafları, Karabük basını, Almanya ve Karabük’te BRTV’de program yapan yapımcılar ile çok sayıda BRTV izleyeni katıldı.

Kokteylde ilk olarak BRTV’nin kısa tarihine ve bugünlerine dair hazırlanan video sunumunun ardından BRTV Yönetimi Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkayayaptığı konuşmada tüm konuklara geceye katılımları ve BRTV’ye olan destekleri için teşekkür etti. Çetinkaya yerel kanalların yaşadığı sıkıntıları ve sıkıntılara rağmen BRTV’nin ayakta kalma mücadelesini ısrarla sürdürdüklerini ifade etti. Çetinkaya  uydu yayını ile dünyanın pek çok yerindeki Karabüklülere ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, özverili çalışmalarından dolayı da tüm ekibine teşekkür etti.

Programda BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya’nın ardından AK Parti Dış ilişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan yaptığı konuşmada; “Bu alan zor ve meşakkatli bir alan. Batı Karadeniz’i temsil eden bir televizyon BRTV. Kurumsal bir yapıda yayın yapan, insan haklarına saygılı ve hakkaniyetli bir yayın politikası benimsemiş bir kanal. Ben başta yöneticiler olmak üzere tüm ekibi tebrik ediyorum” dedi.

Milletvekilleri de yaptıkları konuşmalarda BRTV’yi kutladılar.

Karabük CHP Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy; “Basın önemli bir güç. Burada bizi bir araya getirdiği için BRTV’yi kutluyorum. Nice 24 yıllar daha Batı Karadeniz’imize hizmet vermesini diliyorum” dedi.

Karabük AK Parti Milletvekili Niyazi Güneş; “BRTV ailesine daha nice yıllar diliyorum. Karabük’ün ve Batı Karadeniz’in sesini Türkiye’nin dışına taşıyan BRTV’yi başta Çetinkaya kardeşler olmak üzere tüm ekibini kutluyorum. Çevremizde böyle bir yayın yok. Karabük’ün bir markası var o da BRTV’dir, biz BRTV’yi yaşatmalıyız”  dedi.

BRTV’nin Kastamonu’daki çalışmalarından övgüyle söz eden Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz; “ BRTV mikrofonuna Kastamonu’da da konuşma imkânı buldum. BRTV tüm Batı Karadeniz’in bir kanalı. Biz de imkânlarından istifade ettik. Türk Dünyası günlerinin duyurulmasında bize de yardımcı oldular. Ben nice 24 yıllar diliyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Karabük Valisi Fuat Gürel ise yaptığı konuşmada; “Ulusal yayın yapan bir televizyona sahip olmak bizim için bir kazanım. Mehmet Çetinkaya’nın konuşmasında tepkisini dile getirdiği konular bizim için önemli konular. Kamuoyu olarak doğru bilgilenmek bizim hakkımız. Basın özgürlüğünü kurumları karalayıcı olarak kullanmamalı. Ben bu anlamda BRTV’yi tebrik ediyorum.”  dedi.

#brtv #24 #yaşinda