AJANS ÇERKEŞ

Korgun Kur'an Kursu Açılışı ve Ilgaz Kız Kur'an Kursu Temel Atma Töreni Gerçekleşti

Korgun Kur'an Kursu Açılışı ve Ilgaz Kız Kur'an Kursu Temel Atma Töreni Gerçekleşti

13 Temmuz 2019 08:07

Korgun’da Kur’an Kursu Açıldı, Ilgaz’da ise Kur’an Kursu Temel Atma Töreni Gerçekleşti.

Korgun’da Ertuğrul Gazi Cami ve Hayme Hatun Kur’an Kursu Açılışı Gerçekleştirildi

Çankırı’nın Korgun ilçesinde inşaatı tamamlanan Ertuğrul Gazi Camii ve Hayme Hatun Kur’an Kursu açılışı Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen’in katılımıyla gerçekleştirildi.


Açılışa Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Emre Kılıç, Korgun Kaymakam Vekili, Ilgaz Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan, İl Müftüsü Bürhan Keleş, daire amirleri, STK temsilcileri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


İl Müftüsü Bürhan Keleş tarafından yapılan duanın ardından Camii ve Kur’an Kursu açılışı gerçekleştirildi.

 

Çankırı’nın Ilgaz İlçesinde Karataş Mahallesi’nde ise kız Kur’an Kursu temeli atıldı. Cuma namazı sonrası temel atma törenine, Kur’an Kursu için arazisini bağışlayan Şükrü Yeşiloğlu, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, Belediye Meclis Üyesi Tahir Akbak, Belediye eski başkanlarından Cevdet Çetin, İlçe Müftüsü Kemal Menceloğlu, müftülük çalışanları ile Karataş Mahallesi Muhtarı ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninden önce Belediye Başkanı Öztürk, Kur’an kursunun bulunduğu alanda incelemelerde bulundu ve vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların taleplerini dinledi.

50 kişi kapasiteye sahip Kur’an Kursu açılışı sırasında kurban kesildi ve akabinde dua edildi. Duanın ardından temel atma butonuna basılmasıyla beraber temel atma törenine geçildi.

Kur’an Kursu ile ilgili Başkan Öztürk şu ifadelerde bulundu: ”Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir demiştir efendimiz. Biz de burada taşın altına elini koyan Şükrü Yeşiloğlu ile birlikte inşallah ilçemize hayırlı olacak, Kur’an-ı Kerim’i bilen, anlayan ve hayatına yansıtan bir gençliğin yetişmesine vesile olacağız. İlçemiz adına yapılan her güzel işin her güzel çalışmanın takipçisi olacağız. Tüm çabamız, tüm gayretimiz, çalışma ve enerjimiz daha güzel bir Ilgaz için”

#korgun #Ilgaz