AJANS ÇERKEŞ

Onarım Çalışmaları Yaz Sezonunda Tamamlanacak

Onarım Çalışmaları Yaz Sezonunda Tamamlanacak

30 Mayıs 2019 17:28

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda ki ihtiyaçları gidirmeye devam ediyor. Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada:

"Okullarımızda Onarım Hazırlıkları Devam Ediyor
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve Emlak Hizmetleri teknik personelleri tarafından yaz tatili döneminde yapılacak onarımlar ile ilgili çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir. 2018 yılının sonunda okullarımızdan alınan onarım talepleri sonucunda okul/ kurumlarımızın ihtiyaçları aciliyet (ısınma-doğalgaz dönüşümü- ıslak zeminler- çatı- erişilebilirlik-iş güvenliği v.b.) ve Milli Eğitim Bakanlığı ile İl Özel İdaresi Gelirlerinden ayrılan ödenek çerçevesinde değerlendirilmiştir. 2019 yılı için onarım çalışmaları için ayrılan ödenek miktarı 3 milyon 163 bin dört yüz Türk Lirasıdır. Yapılan planlamanın ardından keşif ve metraj çalışmasının sonunda planlamaya alınan işlerin ihale öncesi alt yapı çalışmaları beş aylık zaman dilimi içerisinde tamamlanmıştır.

Onarım planlamasına alınan okullarımızın ihale iş ve işlemlerine başlanmış olup yaz tatilinin başlangıcı olan 14 Haziran 2019 tarihi itibariyle onarım çalışmalarına da okul/kurumlarımızda ihale işlemleri tamamlanmış olarak, ihaleyi alan firmalarca fiilen başlanmasının sağlanması planlanmaktadır.

Onarım çalışmalarının 2019-2020 eğitim-öğretim yılı başlamadan yaz sezonunda tamamlanarak, okulların açılması ile birlikte eğitim ortamlarımızın hazır hale getirilmesi hedeflenmektedir.

Ödenek temini ve onarım planlaması konusundaki desteklerinden dolayı Sayın Valimize, Sayın Vekillilerimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğimize; onarım-yapım işleri konusundaki katkıları nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüze teşekkür ederiz." denildi.

#onarım #çalışmaları #yaz #sezonunda #tamamlanacak