AJANS ÇERKEŞ

Yenilenen Logodaki Simgeleri Başkan Faik Özcan Açıkladı

Yenilenen Logodaki Simgeleri Başkan Faik Özcan Açıkladı

27 Haziran 2019 15:51

Şabanözü Belediyesinin yeni logosu belli oldu. Haziran ayı olağan meclis toplasında alınan karar ile Belediyenin logosu değişti. Şabanözü Belediye Başkanı Faik Özcan yeni logoyu sosyal medya hesabından duyurdu. Şabanözü Belediyesi’nin yenilenen logosu İlçenin geleneğini, örf ve adetini temsil ediyor.

Şabanözü Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada: “Belediyemizin kurumsal temsil ve iletişim çalışmalarında kullandığı amblemi, ilçemizin ve Belediyemizin yeni vitrinini, gelişimini ve değişimini temsil eden günümüz teknolojik ve görsel iletişimdeki gelişmeler doğrultusunda modern ve şık olarak yeniden tasarlandı.” Denildi.

Yeni amblemin üzerindeki simgeleri açıklayan Başkan Faik ÖZCAN “Belediye Meclisimizin Haziran ayı olağan toplantısında alınan karar ile değişen Belediyemizin yeni ambleminin, Şabanözü’nün paydalarını oluşturan 3 ana unsurdan oluştuğunu, bunların; bölgede yükselen bir değer olan sanayiyi temsilen sarı dişli çark ve fabrika bacaları, bereketli topraklarıyla üreten, büyüyen tarımı simgeleyen yeşil başaklar ve Şabanözü’nün kültür miraslarından olan, geleneksel güreş müsabakaları ve festivali simgeleyen güreşen pehlivanlar ile üzerinde güneş, ilçemizin ortasından geçen Sanı Deresi, tarih ve belediyemizin adının yazdığını söyleyerek, Belediyemize ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

#yenilenen #logodaki #simgeleri #başkan #faik #özcan #açıkladı