AJANS ÇERKEŞ

Yasin Ustacı Yazdı 'Ali Ağam Söyler, Hasan Ağam Dinler'

Yasin Ustacı Yazdı 'Ali Ağam Söyler, Hasan Ağam Dinler'

01 Ekim 2019 11:42

‘Ajans Çerkeş Her Geçen Gün Büyümeye Devam Ediyor’

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sürecinde halkla iç içe olan her gün esnaf, ev ziyaretleri yapan, Ajans Çerkeş’i her toplantıya çağıran ve danışan adaylarımız; 1 Nisan itibariyle halktan kopuk birer siyasi olmuştur.

Neden Halktan kopuk birer siyasi oldular?

Seçimde her gördüğü eli öpen, caddede gezerken sağa sola selam vererek ilerleyen siyasilerimiz!        1 Nisandan sonra ne oldu da değiştiniz? Hani bu kadar samimisiniz ya hafta da bir gün Halk Günü Toplantısı yapın, vatandaşın derdini dinleyin, çözüm arayın, çözün!

Vatandaşı sadece Bakan geldiğinde kalabalık gözüksün diye toplantılara çağırmayın! Hani bu kadar samimisiniz ya hafta da bir gün Esnafları Gezin, Onları da ziyaret edin. Esnaf, Belediyenin Başkanında ne istiyor bir sorun.

Tabi bu yazımızdan sonra sosyal medyalarda bol bol ziyaret fotoğrafları göreceğiz. Yaptığınız en güzel şey; gösteriş, riya!

“Ajans Çerkeş Sizin Değil Vatandaşın Emrinde!”

20 Şubat 2019 tarihinde kurulan haber sitemiz yaklaşık 8 aylık bir sürede ciddi kitlelere ulaşmış ve adından sıkça söz ettirmiştir. Çankırı’da gazetelerle, haber siteleriyle, Karabük’te BRTV Televizyonuyla sürekli haber alışverişi yapan Ajans Çerkeş, Çerkeş’i en güzel şekilde tanıtmak için çalışmalarına devam ediyor.

Ajans Çerkeş olarak, sonucu her ne olursa olsun mağdur vatandaşlarımızın yanındayız. Siyasilerin piyonu değil, vatandaşın göz bebeğiyiz. Boyun eğmediğimiz ve piyon olmadığımız için belki de bu ambargolar..

Vatandaşların mağduriyetlerini gündeme getirdik, ‘Sen avukat mısın’ dediler.

Ulusu Mahallesinin köstebek yollarını gündeme getirdik, ‘Ulusu Mahallesinde evin, arsan mı var’ dediler.

Belediyenin Başkanının hatasını eleştirdik Avareler düşman oldu, ağam bana küsmüş.

“Basın İlkelerine Bağlı Kalacağız”

Sevgili okurlar;

MHP’nin adayı sayın Hüseyin Erdoğan, CHP’nin adayı sayın Erdoğan Çubukçuoğlu ile zaman zaman görüşüyor, birbirimize ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Ama aynı şeyleri Sopacı için söyleyemiyorum.

Neden mi?

Çerkeş’te hemen hemen her gün Çerkeş Belediyesinin skandallarına şahit oluyoruz. Bunlardan bir tanesine de dün şahit olduk.

Seçimden sonra adeta ‘Köprüyü Geçtik’ dercesine yerel medyadan uzaklaşan Çerkeş Belediyesinin Başkanı Hasan Sopacı Ajans Çerkeş’e ambargo koymaya devam ediyor.

Peki sürekli ‘ambargo, ambargo’ ne bu ambargolar?

Açılış yada toplantılara Bakan gelir, Vali gelir, Vekil gelir, yerel gazeteler gelir Ajans Çerkeş davet edilmez.

Neden davet edilmez?

Çünkü bir soru soruverir bakanın, valinin yanında ‘bizi rezil eder’, ‘Soruya cevap veremeyiz’!

‘Değil Yıpratmak, Kılımıza Zarar Veremezsiniz!’

Bir okuyucumuz ‘Yasin Bey Belediyenin yaptığı haberde neden sizin haberiniz yok’ dedi. Habere baktım ve gerçekten de olmadığını gördüm.

Bakın geçen hafta Sanayi ve Teknoloji Bakanı sayın Mustafa Varank geldi. OSB’nin açılışı yapıldı Ulusal ve yerel basın gibi bizde Haber sitemizde yer verdik.

Ama!

Çerkeş Belediyesinin resmi haber sitesinde yayınlanan ‘ULUSAL VE YEREL BASINDA ÇERKEŞ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ GENİŞ YANKI BULDU’ haberinde bizim yaptığımız habere yer verilmemiş. Bunun gözden kaçtığını yada unutulduğunu düşünmemiz imkansız. Bunun adı adaletsizlik, eşitsizliktir. Hatta bunun adı bambaşka bir şey..

Çerkeş Belediyesinin sayfasında Basında Bugün diye ayrılmış bir kısımda üç tane haber sitesi yer alıyordu. Bunlar sırasıyla; Ajans Çerkeş, Çerkeş Vuslat Haber, Çankırı Postası

Gördük ki o kısımdan da Ajan Çerkeş çıkarılmış!

Neden!

YAPTIRIM UYGULANIYOR. Bu yaptırımlara karşı Ajans Çerkeş olarak bağlı kalacağız. Hak yerini bulacağı günü bekleyeceğiz.

Bakalım bu haksızlığa kim karşı çıkacak! Hangi STK'lar, hangi siyasiler, hangi müslümanım diyen, hangi yandaşlar ses vererecek. Göreceğiz..

 

Son olarak şu sözle bitiriyorum.

Ali ağam söyler Hasan Ağam dinler..

#yasin #ustacı #yazdı #ali #ağam #söyler #hasan #ağam #dinler