AJANS ÇERKEŞ

Yasin Ustacı Yazdı 'Bayramdan Bayrama..'

Yasin Ustacı Yazdı 'Bayramdan Bayrama..'

25 Temmuz 2020 13:28

Bayramdan Bayrama..

Kurban Bayramı yaklaşıyor..

Çerkeş’te her bayram olduğu gibi yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle hummalı bir çalışma başladı.

Şöyle bir dönüp arkamıza batığımız da; Av. Akın Gönel Caddesindeki kaldırımlar geçen yıl Kurban Bayramı öncesi tamamlandı. Çerkeş’in çoğu yerine statik asfalt atıldı. Yine bayram öncesi çarşı içi ve çevresi çiçeklendirme çalışmaları yapıldı. Bu ve bunun gibi birçok örnek..

Şuanda da yıllardır hizmet göremeyen istasyon mahallesinin yol ve kaldırımları yapılıyor. Buna ek olarak Fişek Ali Konağı bahçesi düzenlenmesi, Ulusu Mahallesi kaldırım ve doğlagaz, Karamuklu mahallesi yol ve kaldırım çalışmaları vesaire..

Durup durup neden bayrama yakın çalışma başlatılıyor? Peki, bunlar neden hep bayram öncesi yapılıyor? Neden bu yazıyı yazma gereği duyduk?

TÜİK 2019 verilerine göre Çerkeş nüfusuna kayıtlı 71 bin 90 kişi var. Bu ne demek oluyor? Çerkeş’te yaşayan Çerkeşliler hariç gurbette yaşayan 71 bin kişi daha var demek oluyor. Bu gurbette yaşayan 71 bin hemşerimiz memleketlerine bayramdan bayrama geliyor.

Gurbetçilerimiz memleketlerine gelmeden önce hasan ağa da boş durur mu? Durmaz! Çiçek, böcek, kaldırım hemen süslüyor Çerkeş’in en çok görünen yerlerini.. Gurbetçilerimiz de geldiği zaman yeni başlayan inşaatları, çiçekleri, böcekleri görüyor ve sanıyor ki Çerkeş güllük gülistanlık.

Değil arkadaş!

Çerkeş bayramdan bayrama gurbetçiler gelmeden önce gülistan oluyor. Köylerdeki ve ilçe merkezindeki çöp krizi hala devam ediyor. Pandemi sürecinde memleketi pislik götürüyor.

Ankara girişindeki o büyük kavşaktaki havuzun suyu bile bayrama yakın açılıyor. Neden bayramdan bayrama biz bunlara şahit oluyoruz. Daima Çerkeş’te yaşayan vatandaşlar bunları hak etmiyor mu?

Bu millet göz boyamaları, kandırılmayı, yalanı hak etmiyor. Vatandaş hizmet istiyor ama bayramdan bayrama değil!

Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Hayvancılıkla uğraşan, iş üzerinde ciddi yatırımlar yaparak binlerce büyükbaş hayvanı olan ve aynı zamanda da veteriner olan Belediyenin başkanı hasan Sopacı kendi çapında Çerkeş’e bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ama Çerkeş için mi..

Çerkeş’e ne yapıldı, ne yapılıyor?

Çerkeş Et Kombinası (Mezbahane), Çerkeş Hayvan Pazarı, Çerkeş Bio enerji tesisi.. Hepsi de hayvancılık üzerine.

Çerkeşliler kendilerine ne istiyor bir bakalım. Çerkeş’e Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon merkezi, Terminal, Yol, Kültür Merkezi, Müze, Halısaha, Yüzme Havuzu, Meslek Yüksek Okul ve kreş istiyor.

Göz boyamaktan, ihtiyaç duyulan ve olması gereken projeler göz ardı ediliyor.

Son olarak, Akhasan Barajı gibi büyük bir nimetimizi ivedilikle mesire alanına çevrilmesini, yapılan hizmetlerin bayramdan bayrama olmamasını, göz boyamak için değil ihtiyaç için hizmet anlayışının benimsenmesi gerektiğini söylüyoruz.

Kurban Bayramınızı en içten dileklerim ile kutlar, nice sağlıklı bayramlar dilerim.

#yasin #ustacı #yazdı #bayramdan #bayrama